Krok 1
- Przed rejestracją zapoznaj się z regulaminem programu
- Przejdź przez wstępną rejestrację poprzez wirtualny dziekanat. Koniec rejestracji upływa z dniem 20.10.2017.
- Poczekaj na potwierdzenie rejestracji ze strony CIMA oraz nadanie indywidualnego numeru ID CIMA (CIMA contact number), który otrzymasz drogą mailową. Mail z potwierdzeniem zostanie rozesłany po zamknięciu rejestracji na SGH.
Krok 2
Po uzyskaniu numeru ID CIMA (CIMA contact number), aktywuj swoje konto MYCIMA online (wypełniając swoje dane, podaj dokładnie te same dane jak podczas rejestracji do wirtualnego dziekanatu. Zmiana informacji, może spowodować błąd na stronie),
Ważne jest, abyś nie rejestrował się ponownie jako student CIMA, gdyż widniejesz już w systemie!
Po uzyskaniu hasła, skopiuj je (po rejestracji na swoje konto, będziesz mógł zmienić swoje hasło)
Wejdź na swoje konto MYCIMA używając swojego indywidualnego numeru ID i hasła.
Krok 3
Wnieś opłatę rejestracyjną w wysokości 77 GBP (opłata za rejestrację jest jednorazowa i bezzwrotna) do 1.12.2017. Opłatę można wnieść za pomocą karty kredytowej lub debetowej (z możliwością płatności online) na indywidualnym koncie MYCIMA. Jeżeli jednak wolisz dokonać płatności w inny sposób, możesz wnieść opłatę kontaktując się telefonicznie z naszą centralą w Londynie pod numerem +44 (0)20 8849 2251 lub korzystając z naszej usługi hotline 24/7 dostępnej pod numerem telefonu: +44 (0) 20 8602 0861. W automatycznym serwisie należy podać swój numer płatnika, który widnieje na zastawieniu finansowym, dostępnym po zalogowaniu na konto MyCIMA.
Krok 4
- Zarejestruj się na egzamin zewnętrzny CIMA (BA2). Znajdź swoje najbliższe centrum egzaminacyjne i zarejestruj się na egzamin przez wyszukiwarkę Pearson VUE. Zdaj egzamin posiadając status studenta SGH I stopnia. Egzaminy komputerowe CIMA są dostępne przez cały rok.
- Wnieś opłatę za zwolnienia z modułów BA1, BA3, BA4. Opłaty należy dokonać poprzez konto w zakładce Settle my account. O zamieszczeniu zwolnień na Twoim koncie, zostaniesz poinformowany mailowo.
- W WD wybierz przedmiot „Podstawy rachunkowości zarządczej” o sygnaturze 13999 pamiętając, że przedmiot ten jest uruchamiany tylko w semestrze letnim.
Student biorący udział w programie SGH & CIMA CBA jest zwolniony z subskrypcji rocznej na cały okres uczestnictwa w programie. Po zakończeniu programu, subskrypcja roczną zostanie mu naliczona według aktualnego cennika na stronie CIMA.
- Certyfikaty CIMA będą wystawiane 2 razy do roku. Koordynator programu z wnioskiem o wydanie certyfikatu występuje do CIMA po zakończeniu każdego semestru danego roku akademickiego.
Aby otrzymać certyfikat, należy spełnić poszczególne warunki:
- Zaliczyć w SGH wszystkie przedmioty uprawniające do zwolnień w CIMA,
- Opłacić w CIMA w wyznaczonym terminie zwolnienia za poszczególne moduły. Jeżeli egzamin zewnętrzny nie zostanie zaliczony podczas Twoich studiów licencjackich, zwolnienia nie zostaną przypisane na Twoje konto studenta CIMA.
- Podchodząc do egzaminu zewnętrznego CIMA, posiadać status studenta SGH I stopnia.
Co dalej?
Przystąp do następnego etapu programu: SGH & CIMA DMA lub kontynuuj kwalifikację CIMA indywidualnie i dołącz do grona wybitnych członków CIMA.
Bądź na bieżąco i sprawdzaj aktualności odnośnie programu, także na stronie CIMA Poland i naszym fanpagu CIMA Polska.
Posługuj się tytułem CIMA – zasługujesz na niego!
Kontynuując naukę w CIMA i zdobywając kolejne stopnie kwalifikacji, otrzymasz tytuł ACMA (członka CIMA), ale także CGMA (Chartered Global Management Accountant), oznacza to, że Twoje umiejętności są rozpoznawalne i cenione globalnie w świecie biznesu.
Regulamin
udziału studentów SGH w programie
specjalności międzykierunkowej SGH & CIMA Certificate in Business Accounting,
realizowanej w ramach studiów pierwszego stopnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie:
1... Specjalność międzykierunkowa o nazwie SGH & CIMA Certificate in Business Accounting (zwana dalej programem SGH & CIMA CBA) skierowana jest do studentów studiów pierwszego stopnia, zwłaszcza osób studiujących na kierunkach finanse i rachunkowość oraz zarządzanie.
2. Program SGH & CIMA CBA obejmuje przedmioty wymienione w sylabusie (realizowane w języku polskim lub w języku angielskim).
3. Absolwenci programu SGH & CIMA CBA – po spełnieniu warunków wymienionych poniżej – uzyskują Certificate in Business Accounting wydawany przez CIMA.
4. Do udziału w programie SGH & CIMA CBA uprawnieni są studenci, którzy ukończyli co najmniej pierwszy semestr studiów licencjackich w SGH.
5.
Student zostaje przyjęty do programu SGH & CIMA CBA po zarejestrowaniu się
najpierw w Wirtualnym Dziekanacie,
a następnie, po otrzymaniu - od koordynatora programu ze strony SGH - potwierdzenia faktu rejestracji w SGH, student zostaje zarejestrowany w CIMA, w trybie przedstawionym mu uprzednio przez koordynatora programu ze strony SGH, wcześniej uzgodnionym z CIMA. Po zamknięciu rejestracji, studenci zostaną zarejestrowani w CIMA o czym zostaną poinformowani mailowo.
6. Rejestracja studenta w CIMA odbywa się bez udziału SGH, w oparciu o arkusz rejestracyjny CIMA i następuje po wniesieniu przez studenta opłaty rejestracyjnej na rzecz CIMA.
7.
Po dopełnieniu rejestracji w CIMA, student SGH uzyskuje status studenta CIMA, z którym wiążą się uprawnienia prezentowane na stronie:
www.cimaglobal.com.
8. Student uczestniczący w programie SGH & CIMA CBA posiada takie same prawa i obowiązki jak inni studenci SGH.
9. Warunkiem uzyskania Certificate in Business Accounting jest:
a) zrealizowanie w trakcie studiów licencjackich w SGH programu określonego w punkcie 2,
b) zdanie standaryzowanego przez CIMA egzaminu w języku angielskim: BA2 Podstawy rachunkowości zarządczej (Fundamentals of Management Accounting) przed ukończeniem studiów licencjackich w SGH,
c) wniesienie stosownych opłat za egzamin BA2 oraz zwolnienie z egzaminów BA1, BA3, BA4,
d) zgłoszenie (poprzez koordynatora programu ze strony SGH) do dziekana Studium Licencjackiego (wraz ze stosownym udokumentowaniem) faktu zdania egzaminu BA2 najpóźniej w ostatnim semestrze studiów i uiszczenie wszelkich opłat w CIMA.
10. Student przystępuje do egzaminu BA2 Podstawy rachunkowości zarządczej (Fundamentals of Management Accounting) po wniesieniu opłaty podczas rejestracji na ten egzamin.
11. Student za zdany egzamin BA2 uzyskuje w SGH 5 punktów ECTS i uwzględnia je w wymaganiach punktowych dla danego semestru studiów.
12. Student, który nie zdał egzaminu BA2 przed terminem ukończenia studiów pierwszego stopnia w Szkole Głównej Handlowej, nie otrzymuje żadnego dokumentu potwierdzającego udział w/w programie, natomiast przedmioty wymienione w programie tej specjalności i zdane w SGH są mu wliczane do programu studiów zrealizowanego w Uczelni.
13. W przypadku, gdy liczba studentów zarejestrowanych do programu SGH & CIMA CBA będzie niższa niż 15, program nie zostanie uruchomiony.
14. Student biorący udział w programie SGH & CIMA CBA jest zwolniony z subskrypcji rocznej na cały okres uczestnictwa w programie. Po zakończeniu programu, subskrypcja roczna zostanie mu naliczona według aktualnego cennika na stronie CIMA.