Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

2016

2016-01-01 kategoria: informacja osiągnięcia 

Zwycięstwo w rankingu MBA „Perspektyw”
(14 XII 2016)
Program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu programów MBA Fundacji „Perspektywy”. Nasz drugi program – MBA-SGH – po raz drugi z rzędu uplasował się na 5. miejscu.

SGH kuźnią prezesów według „Rzeczpospolitej”
(8 XII 2016)
​Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Politechnika Warszawska zajęły ex aequo 1. miejsce w rankingu „Kuźnia prezesów”, czyli w zestawieniu uczelni, które wykształciły najwięcej szefów największych polskich firm.

SGH wśród najlepszych szkół biznesu w Europie
(5 XII 2016)
​Jak co roku w grudniu „Financial Times” opublikował ranking najlepszych 90 uczelni biznesowych w Europie. Ranking ten jest podsumowaniem czterech rankingów, które organizuje ten znany dziennik. W 2016 roku SGH zajęła 83. miejce – ex aequo z Bradford University School of Management i EM Strasbourg Business School.

Nowe uprawnienia dla Kolegium Ekonomiczno-Społecznego
(28 XI 2016)
Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów podjęła decyzję o przyznaniu Kolegium Ekonomiczno-Społecznemu SGH uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse.

Tytuł „Osobowość w Ubezpieczeniach” dla SGH
(21 XI 2016)
Kapituła Nagrody Honorowej im. Profesora Tadeusza Sangowskiego Izby Gospodarczej Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka pod przewodnictwem prof. Alojzego Z. Nowaka z okazji 110. rocznicy edukacji ekonomicznej wielu pokoleń Polaków nadała Szkole Głównej Handlowej w Warszawie tytuł „Osobowość w Ubezpieczeniach”.

SGH w rankingu "Financial Times" Master in Management 2016
(12 IX 2016)
Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania. Program SGH awansował nieznacznie – z 75. na 73. miejsce. Oferowany w naszej uczelni program CEMS MIM, który w 2015 r. zajął 4. pozycję, w tym roku został wycofany z rankingu. „Financial Times” upublicznił zestawienie w poniedziałek, 12 września.

SGH najlepsza w rankingu „Rzeczpospolitej”
(30 VI 2016) 
„Rzeczpospolita” opublikowała pierwszą edycję nowego rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. SGH zajęła I miejsce w kategorii uczelni (96,4). Mocne strony uczelni to jakość i dostępność kadry dydaktycznej, powodzenie absolwentów na rynku pracy oraz duża liczba wyjazdów zagranicznych naszych studentów.

SGH ponownie najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce
(8 VI 2016)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2016 opublikowanym przez „Perspektywy” 8 czerwca. „Perspektywy” przyznały też pierwsze miejsca trzem naszym kierunkom: ekonomii, finansom i rachunkowości oraz zarządzeniu. Ponadto awansowaliśmy z 12. na 11. miejsce w ogólnym zestawieniu uczelni akademickich.

Ustawa 2.0: naukowcy z SGH w zwycięskich zespołach
(30 V 2016)
Prof. dr hab. Irena Hejduk z Instytutu Informatyki i Gospodarki Cyfrowej KAE, dr hab. Cezary Wójcik z Katedry Finansów Międzynarodowych KGŚ i dr Wojciech Rogowski z Katedry Rynków Finansowych KGŚ oraz dr hab. Jakub Brdulak z Instytutu Kapitału Ludzkiego KNoP są członkami dwóch różnych zespołów badawczych – zwycięzców konkursu MNiSW „Ustawa 2.0” na przygotowanie założeń do nowej ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym”.

SGH z Certyfikatem Uberrima Fide
(20 V 2016)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny z rzędu otrzymała Certyfikat Uberrima Fide za najwyższą staranność w zapewnianiu oryginalności prac dyplomowych.

Pracownicy SGH w prezydenckim zespole ekspertów
(8 IV 2016)
W zespole do spraw wypracowania zmian w propozycji projektu ustawy dotyczącej kredytów odnoszonych do walut obcych znaleźli się pracownicy SGH: dr hab. Zbigniew Krysiak, dr hab. Anna Szelągowska, prof. SGH z Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie oraz doradca prezydenta RP dr Marek Dietl z Kolegium Gospodarki Światowej.

Profesorowie SGH w Komitetach Polskiej Akademii Nauk
(styczeń 2016)
Informacja o profesorach SGH wybranych do komitetów Polskiej Akademii Nauk aktualnych kadencji. Tradycyjnie naukowcy z SGH zasiadają w wielu komitetach PAN i często pełnią w nich kierownicze funkcje.

Studia MBA SGH najlepsze w regionie wg rankingu Eduniversal
(7 I 2016)
Programy CEMBA oraz MBA-SGH najlepszymi w kategorii Executive MBA w regionie. W rankingu Eduniversal 2015/2016 wysokie pozycje zajęły również nasze kierunki w języku polskim i angielskim oraz jeden z programów podwójnego dyplomu.

Archiwum