Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

2015

2015-01-01 kategoria: informacja osiągnięcia 

Nauczyciele akademiccy SGH w Polskiej Komisji Akredytacyjnej
(30 XII 2015)
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił skład Polskiej Komisji Akredytacyjnej nadchodzącej V kadencji. W gronie tym znaleźli się nauczyciele akademiccy naszej Uczelni: dr hab. Marek Rocki, prof. SGH oraz dr hab. Jakub Brdulak.

CEMBA na pierwszym miejscu, MBA-SGH awansuje w rankingu Perspektyw
(8 XII 2015)
W dorocznym rankingu Perspektyw polsko-kanadyjski program Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez SGH we współpracy z University of Quebec w Montrealu zajął pierwsze miejsce. Na 5. miejsce awansował nasz drugi program – MBA-SGH.

SGH wśród 85 najlepszych szkół biznesu w Europie
(7 XII 2015)
W 2015 roku Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wzięła udział tylko w jednym z rankingów Financial Times: wrześniowym Global Masters in Management, zajmując 65. miejsce na świecie. W grudniowym podsumowaniu SGH została sklasyfikowana na 82. miejscu wśród 85 najlepszych uczelni biznesowych z całej Europy. Wskazane w rankingu średnie roczne zarobki brutto absolwentów kierunku zarządzanie w SGH trzy lata po ukończeniu studiów są wyższe niż rok temu i wynoszą 41104 dolarów.

Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH wśród najskuteczniejszych wnioskodawców według NCN
(8 IX 2015)
KAE SGH osiągnęło jeden z najlepszych w Polsce współczynników sukcesu według Narodowego Centrum Nauki (zestawienie wyników jednostek naukowych w konkursach NCN rozstrzygniętych w latach 2013-2014). Współczynnik sukcesu KAE SGH wyniósł 48%, stanowi to drugi wynik w Polsce w grupie wspólnej oceny (HSK1EK).

SGH kolejny raz otrzymała 5 Palm w ocenie Eduniversal
(12 X 2015)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych szkół biznesu wyróżnionych PIĘCIOMA PALMAMI. Tę najwyższą pozycję przyznaje około 100 uczelniom na świecie organizacja Eduniversal z siedzibą w Paryżu. Pełny ranking Eduniversal obejmuje 1000 uczelni ze 154 państw z podziałem na dziewięć stref geograficznych

SGH przyjazna studenckim startupom
(7 I 2015 r.)
Szkoła Główna Handlowa została wyróżniona nagrodą Startup Friendly Award 2014.

Kolegia SGH wizytówkami polskiej nauki
(30 IX 2013 r.)
Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych przyznał kategorie jednostkom naukowym w Polsce. Po raz pierwszy przyznano kategorię „A+", którą uzyskało tylko 37 jednostek w Polsce. W SGH kategorię A+ otrzymały Kolegium Analiz Ekonomicznych oraz Kolegium Zarządzania i Finansów. Pozostałe kolegia w SGH - Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, Kolegium Ekonomiczno-Społeczne i Kolegium Gospodarki Światowej uzyskały kategorię naukową A.

Zobacz wyniki naszej Uczelni w rankingach Financial Times, Eduniversal, Best Masters, Perspektywy i innych
SGH w rankingach

Zobacz akredytacje przyznane SGH i kierunkom studiów.
Akredytacje dla SGH

Archiwum