Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

2017

2017-01-01 kategoria: informacja osiągnięcia 

SGH wśród najlepszych szkół biznesu w Europie
(4 XII 2017)
Jak co roku w grudniu Financial Times opublikował ranking najlepszych 95 uczelni biznesowych w Europie. Zestawienie jest podsumowaniem czterech rankingów, które organizuje ten znany dziennik. W 2017 roku SGH zajęła 76. miejce (awans z 83.) - ex aequo z Hanken School of Economics, Corvinus University of Budapest i Université Paris-Dauphine.

Tytuł „CEMS School of The Year” dla SGH
(27 XI 2017)
W uznaniu dla wysokiego poziomu satysfakcji studentów programu CEMS Master In International Management z zajęć oferowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie Komitet Akademicki CEMS przyznał uczelni tytuł „CEMS School of The Year”. Studenci docenili także kurs Global Management Practice prof. Jacka Mirońskiego, który otrzymał tytuł Kursu Roku. Ocena odbyła się na podstawie analizy ankiet, a tytuł został ogłoszony 27 listopada podczas zjazdu stowarzyszenia w Sydney.

Granty NCN dla badaczy z SGH
(15 XI 2017)
Zanamy już laureatów trzynastej edycji flagowych konkursów NCN, finansujących badania podstawowe. Naukowcy z SGH zdobyli ponad 3,5 mln zł na 18 projektów w ramach konkursów Opus i Preludium. Wskaźnik sukcesu dla złożonych wniosków z SGH wyniósł 47% wobec średniej 27%.

I miejsce SGH w drugiej edycji rankingu „Rzeczpospolitej”
(30 X 2017)
27 października „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki II edycji rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych. Tak jak przed rokiem Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła I miejsce (93,92 pkt) w grupie uczelni zdecydowanie wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego (67,50 pkt) i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (62,33 pkt). Nasza uczelnia zdobyła najwięcej punktów we wszystkich czterech kategoriach: jakość nauczania, kariera absolwentów, potencjał naukowy i umiędzynarodowienie. Partnerem merytorycznym zestawienia jest Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI), a patronem honorowym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kategorie jednostek naukowych 2017
(17 X 2017)
16 października 2017 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki oceny jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych. Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych kolegiom SGH przyznał następujące kategorie: Kolegium Analiz Ekonomicznych – A+, Kolegium Gospodarki Światowej – A, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie – A, Kolegium Zarządzania i Finansów – A, Kolegium Ekonomiczno-Społeczne – B. Ocena objęła cztery kryteria: osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy, praktyczne efekty działalności naukowej i artystycznej, pozostałe efekty działalności naukowej i artystycznej. Została wydana na podstawie analizy danych dotyczących osiągnięć naukowych uczelni w latach 2013-2016.

Awans SGH w rankingu dziennika Financial Times
(25 IX 2017)
Dziennik „Financial Times” – jak co roku we wrześniu – opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters In Management”. Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce. CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS zajął 9. miejsce, natomiast „tradycyjny” kierunek zarządzanie awansował z 73. na 68. miejsce. Obecność w setce najlepszych potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy.

Nowe certyfikaty SAS
(20 IX 2017)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i SAS Institute Polska podpisały porozumienie w sprawie certfikatów „SAS Statistical Analyst”, „Analityk Statystyczny z Systemem SAS” i „Data Scientist z Systemem SAS”.​

Czasopisma SGH w rankingu Google Scholar Metrics
(29 VII 2017)
Google opublikowało drugą edycję (2017) polskiego zestawienia Scholar Metrics, które przedstawia czasopisma naukowe uporządkowane według indeksu h5.

Perspektywy: SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce
(12 VI 2017)
​Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2017 opublikowanym przez „Perspektywy” 12 czerwca. SGH zajęła też wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie.

Trzy programy podwójnego dyplomu w rankingu Eduniversal 2017
(8 V 2017)
W tegoroczonym rankingu Eduniversal Ranking for the 4000 Best Masters and MBAs znalazły się się trzy magisterskie programy podwójnego dyplomu (MPPD), które SGH oferuje przy współpracy z uczelniami partnerskimi.

SGH na drugim miejscu wśród 30 uczelni aliansu CEMS
(19 IV 2017)
SGH jest jedyną uczelnią w Polsce należącą do tego stowarzyszenia, dodatkowo bardzo wysoko cenioną przez uczestników programu magiserskiego CEMS MIM. W zeszłym roku SGH zajęła 4. pozycję w rankingu za cały rok akademicki 2015/2016, a po semestrze zimowym 2016/2017 uplasowała się na drugim miejscu spośród wszystkich 30 uczelni.

Akredytacja AMBA dla SGH

(27 III 2017)
27 marca 2017 r. władze uczelni otrzymały oficjalny list potwierdzający przyznanie SGH akredytacji AMBA. Stowarzyszenie AMBA akredytuje uczelnie w zakresie rozwoju standardów programów MBA.

IPMA-Student – certyfikat ponownie dla SGH
(25 III 2017)
SGH jako pierwsza uczelnia w Polsce uzyskała przedłużenie akredytacji programu certyfikacji wiedzy i umiejętności studentów z zakresu zarządzania projektami IPMA-Student na kolejne trzy lata. W minionym okresie certyfikaty IPMA-Student uzyskało 60 z 62 studentów SGH, co dało najwyższy wynik spośród wszystkich uczelni wyższych w kraju, które przystąpiły do tego programu certyfikacji.

Archiwum