Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

2020

2020-02-26 kategoria: informacja osiągnięcia SGH 

SGH wyróżniona przez CIMA
(14 XII 2020)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie otrzymała wyróżnienia CIMA Prize-Winner Award oraz Global Excellence Award. ​

Raport badaczy z SGH wyróżniony przez Erasmus+
(7 XII 2020)
W ostatnich dniach Narodowa Agencja programu Erasmus+ zaakceptowała raport końcowy projektu DASCHE „Development, assessment and validation of social competences in higher education”. Ocena wyników projektu była tak wysoka, że Agencja przyznała raportowi i towarzyszącym mu materiałom status „dobrej praktyki”, co oznacza, że mogą być one przykładem i źródłem inspiracji dla innych projektów Erasmusa i są opublikowane na platformie informacyjnej Programu.

SGH i PAIH rozpoczęły współpracę w obszarze badań i edukacji
(1 XII 20202)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Polska Agencja Inwestycji i Handlu podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest wsparcie rozwoju polskich przedsiębiorstw poprzez wykorzystanie dorobku naukowego Uczelni oraz doświadczeń rynkowych Agencji. Więcej w Gazecie SGH życie uczelni

Makarony Polskie SA w Klubie Partnerów SGH
(29 X 2020)
28 października w Klubie Partnerów SGH powitaliśmy kolejną firmę – Makarony Polskie SA. Z tej okazji rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prof. Piotr Wachowiak wraz z prezesem Zenonem Daniłowskim odsłonili pamiątkową tabliczkę z nazwą firmy.

Grupa LUX MED w Klubie Partnerów SGH
(8 X 2020)
8 października do Klubu Partnerów SGH dołączyła największa polska firma świadcząca usługi medyczne Grupa LUX MED. Tego dnia pamiątkową tabliczkę w gmachu głównym uczelni odsłonili wspólnie prezes Grupy Anna Rulkiewicz oraz rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prof. Piotr Wachowiak. Więcej na stronie Gazety SGH

Porozumienie w sprawie egzaminu na doradcę podatkowego
(6 X 2020)
5 października br. prorektor ds. dydaktyki i studentów prof. Krzysztof Kozłowski w obecności przedstawiciela Państwowej Komisji do Spraw Doradztwa Podatkowego prof. Aleksandra Wernera podpisał aneks do umowy z Państwową Komisją do Spraw Doradztwa Podatkowego.

Perspektywy: wyniki rankingów uczelni i kierunków 2020
(24 VIII 2020)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce! Po korekcie punktacji, w tegorocznym rankingu „Perspektyw” SGH zajęła 1. miejsce (wcześniej 2.) w Rankingu Uczelni Ekonomicznych oraz uplasowała się na miejscu 15. (wcześniej 21.) w Rankingu Uczelni Akademickich 2020. Kierunek Finanse i rachunkowość niezmiennie zajmuje pierwszą pozycję, a Ekonomia i zarządzanie – drugą.

Grant Komisji UE dla projektu badawczego SHARE-COVID
(17 VIII 2020)
Informujemy, że zespół badawczy z Instytutu Statystki i Demografii ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie jest w składzie konsorcjum SHARE-COVID, które otrzymało grant Unii Europejskiej na zbadanie wpływu epidemii COVID-19 na zdrowie, zachowanie, społeczeństwo i gospodarkę.

Znamy laureatów Nagrody Absolwenckiej „Liderzy SGH” 2020
(22 V 2020)
W tym roku po raz pierwszy Szkoła Główna Handlowa w Warszawie uhonorowała absolwentów specjalną nagrodą za osiągnięcia w roli lidera w obszarze nauki oraz biznesu.

Najwyższe oceny studenckie
(26 III 2020)
Zespół pełnomocnika rektora ds. uczelnianego systemu zarządzania jakością kształcenia opublikował listy zajęć i nauczycieli, którzy uzyskali najwyższe oceny studenckie w ankiecie podstawowej przeprowadzonej po semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020.

Dzień Nauki Polskiej – nagrody ministra dla naukowców z SGH
(19 II 2020)
19 lutego 2020 r. podczas Gali Nauki Polskiej w Toruniu – kulminacyjnego wydarzenia obchodów Dnia Nauki Polskiej – czterech naukowców z SGH zostało wyróżnionych nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego: indywidualnie profesorowie Jan Klimek i Tomasz Szapiro, zespołowo: prof. Bogumił Kamiński i dr Przemysław Szufel.

SGH umacnia się na czołowej pozycji kuźni prezesów
(7 II 2020)
Coraz więcej prezesów dużych firm w Polsce to absolwenci SGH. W najnowszym rankingu „Kuźnia prezesów” Rzeczpospolitej nasza uczelnia umocniła się na pierwszym miejscu – przed Politechniką Warszawską i AGH

MNiSW: projekt badawczy ISiD SGH kluczowy dla Polski
(30 I 2020)
Projekt „Polska infrastruktura badań nad rodzinami, generacjami i kapitałem ludzkim”, który przygotował zespół z Instytutu Statystyki i Demografii SGH kierowany przez prof. Irenę E. Kotowską, znalazł się na Polskiej Mapie Infrastruktury Badawczej, wśród kluczowych dla Polski projektów naukowych.

Archiwum