Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

2019

2019-05-27 kategoria: informacja nasze osiągnięcia 

SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce
(13 XII 2019)
Najnowszy ranking „Rzeczpospolitej” nie pozostawia złudzeń – SGH jest najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce. Na podium za warszawską uczelnią uplasowały się uniwersytety ekonomiczne w Poznaniu i w Katowicach. Wśród uczelni nieekonomicznych najlepiej wypadł Uniwersytet Warszawski.

Awans SGH w rankingu FT European Business Schools
(9 XII 2019)
Jak co roku w grudniu „Financial Times” opublikował ranking najlepszych 95 uczelni biznesowych w Europie. Zestawienie to jest podsumowaniem czterech rankingów, które organizuje ten znany dziennik. W 2019 roku SGH awansowała po z 71. na 69. miejsce – to drugi awans z rzędu. W mijającym roku SGH wzięła udział w jednym rankingu studiów FT – we wrześniowym Master in Management, w którym kierunek zarządzanie uplasował się na 58. pozycji na świecie, a współprowadzony przez SGH CEMS MIM na 8. Według dziennika SGH osiągnęła najwyższy wzrost płac absolwentów w całym rankingu (122%). FT chwali także wyjątkową ofertę międzynarodową warszawskiej uczelni.

SGH w rankingu „Financial Times” Master in Management 2019
(28 X 2019)
28 października dziennik „The Financial Times” opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Masters In Management”. Dwa programy studiów oferowane przez SGH po raz kolejny znalazły się wśród stu najlepszych na świecie.

Dwie nowe akredytacje IPMA-Student
(26 IX 2019)
Świetna wiadomość dla przyszłych menedżerów projektów. W lipcu 2019 roku nasza uczelnia uzyskała dwie dodatkowe akredytacje nauczania z zakresu zarządzania projektami IPMA-Student.

Międzyuczelniane granty badawcze SGH-UEW
(26 IX 2019)
30 września rusza nowy program wspólnych badań naukowych SGH oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uczelnie ekonomiczne z Warszawy i Wrocławia organizują wspólny konkurs na granty w wysokości do 24 tysięcy złotych brutto każdy.


„Forum Dziekanatów” nominowane do nagrody LUMEN 2019
(18 IX 2019)
Decyzją kapituły konkursu LUMEN 2019 projekt pt. „Forum Dziekanów” został nominowany do nagrody głównej w kategorii „Współpraca”.

Nowy podwójny dyplom z Guanghua School of Management
(4 IX 2019)
W sierpniu 2019 SGH podpisała umowę z Guanghua School of Management Peking Universty (GSM PKU), na podstawie której studenci trzech kierunków studiów licencjackich (International Economics, Global Business, Finance and Governance oraz Management w języku angielskim i odpowiedników w języku polskim) będą mogli uczestniczyć w międzynarodowym programie studiów licencjackich realizowanym w GSM w Pekinie.

ELA 4: absolwenci SGH zarabiają jeszcze lepiej
(04 VII 2019)
Według najnowszej, czwartej edycji ELA – wieloletniego badania ekonomicznych losów absolwentów przygotowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – absolwenci kierunku analiza danych – Big Data zarabiają relatywnie najlepiej. Wśród kierunków okołoinformatycznych analiza danych – Big Data po raz pierwszy jest liderem. Kryterium, które decyduje o pozycji w rankingu, jest względny wskaźnik zarobków (WWZ). Określa on relację średnich zarobków absolwentów danego kierunku do średnich zarobków w ich powiatach zamieszkania.

Perspektywy: kierunki ekonomiczne najlepsze w SGH
(12 VI 2019)
W tegorocznym rankingu „Perspektyw” Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny z rzędu zajęła wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, zarządzanie oraz finanse i rachunkowość (ekonomia i zarządzanie ex aequo z UW). Po raz drugi w historii zestawienia uczelni ekonomicznych SGH zajęła drugie miejsce (99 pkt.), za Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu (100 pkt.). W ogólnym rankingu uczelni uplasowaliśmy się na 15. miejscu.

Granty NCN dla naukowców z SGH
(21 V 2019)
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło laureatów kolejnej edycji konkursów Opus, Preludium i Sonata. Wśród nich znalazło się ośmioro naukowców, którzy planują realizację swoich projektów w kolegiach SGH na kwotę ponad 2,3 mln zł.

Współpraca z Warszawą i stypendia dla doktorantów
(15 IV 2019)
SGH i m.st. Warszawa zawarły dziś porozumienie o współpracy na rzecz Warszawy, m.in. w zakresie zrównoważonego rozwoju miasta oraz polityki przestrzennej i gospodarczej. Porozumienie, które w bibliotece SGH podpisali rektor Marek Rocki i prezydent Rafał Trzaskowski, zapowiada także powołanie wspólnej grupy roboczej, która wypracuje rekomendacje zmian przestrzennych terenu przed budynkiem głównym SGH oraz włączenia kampusu w przestrzeń publiczną miasta. Prezydent Warszawy ogłosił program stypendialny dla doktorantów.

Komisja Ewaluacji Naukowej
[1 III 2019]
1 marca 2019 odbyło sie pierwsze posiedzenie Komisji Ewaluacji Naukowej – nowego organu stworzonego m.in. do przeprowadzenia ewaluacji jakości działalności naukowej. W Komisji zasiada prof. Aleksander Welfe, profesor zwyczajny w Instytucie Ekonometrii Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH i na Uniwersytecie Łódzkim.

Archiwum