Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
UCZELNIA SGH
Kultura w SGH : Zespół Pieśni i Tańca SGH
Kultura w SGH
 

 Zespół Pieśni i Tańca SGH

 

Zdjęcie do tekstu.jpg
Zespół Pieśni i Tańca SGH działa przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie od 2004 roku.

Przez ponad 15 lat istnienia rozsławił polską kulturę ludową w Polsce i zagranicą oraz wykształcił pokolenie tancerzy. Od paru lat w skład Zespołu wchodzi również Kapela, która swoją muzyką uświetnia każdy z koncertów. Kierownikiem i opiekunem Zespołu jest Anna Markowska.

W swojej dotychczasowej historii Zespół reprezentował Polskę na licznych festiwalach zagranicznych w krajach takich jak Hiszpania, Armenia, Macedonia, Maroko, Turcja, Grecja, Włochy, Bułgaria, Węgry, Litwa, Holandia, Ukraina, a nawet odwiedził odległe Azory. Wielokrotnie prezentował też koncerty patriotyczne dla Polonii, m.in. w Kazachstanie i Chorwacji, uświetniając obchody Świąt Narodowych. Natomiast w 2016 roku tancerze Zespołu odbyli tournée po Japonii, gdzie w Kobo mieli okazję poprowadzić wyjątkowego poloneza aż na 2500 osób! W 2015 roku wydał płytę „Debiut”, na której znalazły się polskie utwory ludowe, jak również pieśni z repertuaru zagranicznego. 

Tancerze ZPiT SGH są jednymi z założycieli Ogólnopolskiej Akcji Studenckiej „Wytnij Hołubca”. Co roku Zespół organizuje, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy, koncerty wiosenne pod hasłem „Feel the folk”. 14- go grudnia 2019 roku Zespół świętował 15- lecie istnienia na deskach Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie. Widzowie mieli okazję zobaczyć w skrócie dorobek artystyczny naszego zespołu w wykonaniu obecnych członków zespołu, jak również byłych wychowanków tzw. „oldbojów”. 

W ciągu roku Zespół uczestniczy w obozach szkoleniowych szlifując swoje umiejętności taneczne i wokalne, promuje polską kulturę podczas koncertów, różnych wydarzeń kulturalnych, warsztatów tańców dla cudzoziemców oraz uczestniczy w koncertach kolęd uświetniając Wigilię SGH oraz msze w wielu warszawskich kościołach. 

Zespół Pieśni i Tańca to nie tylko godziny prób śpiewu i tańca, ale przede wszystkim wielka rodzina. Nic bardziej nie łączy ludzi, tworząc przyjaźnie i miłości na całe życie, jak wspólne koncerty, imprezy oraz obozy szkoleniowe. Niesamowita atmosfera sprawia, że co roku na nabory stawia się liczne grono chętnych, aby dołączyć do tej wspaniałej rodziny.

Strona internetowa zespołu
e-mail 
Facebook
Instagram  

1.jpg14.JPG2.jpg15.jpg
 


 


 

 

16.jpg

17.jpg18.jpg19.jpg


20.jpg21.jpg13.JPG22.jpg