Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
UCZELNIA SGH
Kultura w SGH : Chór Szkoły Głównej Handlowej w SGH
Kultura w SGH
 

 chór szkoły głównej handlowej w warszawie

 


Chór Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie istnieje od ponad czterdziestu lat, jednakże swój obecny kształt zawdzięcza Tomaszowi Hynkowi, który reaktywował zespół w 1993 roku.

Jest to chór mieszany, 8-głosowy, złożony ze studentów i absolwentów SGH, a także z osób nie związanych z uczelnią. W swoim repertuarze ma zarówno kompozycje muzyki klasycznej, jak i transkrypcje muzyki pop, a szczególną popularnością cieszą się jego brawurowe wykonania muzyki rozrywkowej, w tym „Smells like teen spirit” Nirvany i „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen.

W każdym sezonie Chór prowadzi bogate życie koncertowe, od występów podczas szkolnych uroczystości poczynając, na bardzo ambitnych repertuarowo koncertachpo ambitne repertuarowo koncerty w Polsce i za granicą skończywszy.

Zespół odnosił sukcesy w prestiżowych konkursach we Włoszech, Irlandii, Słowenii, Bułgarii i na Słowacji, a także koncertował w Niemczech, Szwajcarii oraz jako gość specjalny w Portugalii. Regularnie jeździ także na weekendowe warsztaty wokalne, które są świetną okazją do zgrania zespołu, również pod względem towarzyskim. Chór SGH ma w swoim dorobku trzy płyty – Debiut, Pasję Arvo Pärta oraz Gospel Mass Roberta Raya.

Różnorodne zainteresowania, otwartość oraz swoboda wykonawcza, połączone z przyjacielskimi relacjami panującymi między członkami zespołu o przeróżnych osobowościach, czynią go znakomitym miejscem do realizowania swojej muzycznej pasji.

Gorąco zapraszamy do nas – przyjdź na przesłuchanie i przekonaj się, jak szybko staniesz się częścią niezwykłego zespołu, który od razu zarazi Cię pasją i radością ze wspólnego śpiewania i działania. Jeśli szukasz głębokich doznań artystycznych, wysokiego poziomu wokalnego, pozytywnej energii i świetnej zabawy – znajdziesz to wszystko u nas! A my nie możemy się już doczekać, by Cię poznać i zabrać na pierwszy koncert.

Facebook
Kanał chóru na YouTube