Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Wystawa prac konkursowych – koncepcje zagospodarowania kampusu SGH

 
​W poniedziałek, 20 maja 2013 r., odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy projekt zagospodarowania kampusu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Organizatorem konkursu było Studenckie Koło Naukowe Zrównoważonego Rozwoju SGH - oddział oikos Warszawa oraz Samorząd Studentów SGH. Partnerem honorowym była Katedra Sztuki Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Rektora SGH Tomasza Szapiro.

Na konkurs napłynęło łącznie 26 prac, z których nagrodzono dwie. Dodatkową nagrodę przyznał także Samorząd Studentów SGH.

Wystawa będzie udostępniona do 4 czerwca na III piętrze gmachu głównego SGH. Na zakończenie wystawy, we wtorek, 4 czerwca o godz. 17:00 w Sali Klubowej SGH odbędzie się debata nad kierunkami rozwoju kampusu.
 

 Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „FotoKampus SGH”

 

​Znamy już rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego FotoKampus SGH. Na konkurs napłynęło łącznie 77 prac w 3 kategoriach konkursowych:

 

 Wirtualny spacer „od SGH do SGH” – spotkanie autorskie z Pawłem Tanewskim

 Podczas spotkania autorskiego z Pawłem Tanewskim publiczność wypełniła całą kawiarnię „Jajko”. Wśród gości obecni byli potomkowie postaci opisywanych w książce "Wokół SGH - Domy, ludzie, zdarzenia". Paweł Tanewski "oprowadził" zgromadzonych ulicami Rakowiecką, Puławską i Narbutta, wykorzystując fotografie i opowiadając o historiach związanych z pokazywanymi budynkami.

Spotkanie odbyło się w klubie „Jajko”, a wprowadzenia do prezentacji Pawła Tanewskiego dokonał Ryszard Maczewski, varsavianista, absolwent SGH, twórca Fundacji Warszawa1939.pl i serwisu internetowego pod tym samym tytułem.

 

 

 11 kwietnia 2013 r. – Wieczór operowy w SGH

 

Fot. Maciej Górski

Aula Główna im. była miejscem wyjątkowego wydarzenia. Operę „Siostra Angelica” Giacomo Pucciniego zaprezentowali artyści Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina we współpracy z Conservatorio Statale di Musica w Rovigo.

Jednoaktówki Pucciniego nazywane są perełkami wśród dzieł operowych Pucciniego. „Suor Angelica” – opera w jednym akcie Giacomo Pucciniego - powstała w 1918 r. Jej prapremiera miała miejsce w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Bohaterka opery, tytułowa siostra Angelica to zakonnica, która trafia do klasztoru z powodu nieślubnego dziecka. Wyrzekając się świata, nie zrezygnowała jednak z miłości matczynej, która nadaje jej życiu w odosobnieniu sens. Wszystko to do momentu, kiedy w klasztorze pojawia się ciotka Angeliki, wieszcząc śmierć jej kilkuletniego syna. Zakonnica postanawia popełnić samobójstwo.

W koncepcji sztuki zaprezentowanej w SGH bohaterka opery została zamknięta w szpitalu dla obłąkanych dziewcząt i kobiet.

W Auli Głównej SGH operę zaprezentowali soliści – studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Reżyserem sztuki jest Maria Gabriella Munari z Conservatorio Statale Di Musica w Rovigo – partnerskiej uczelni UMFC. Na fortepianie grała Kyeong-yeon Seo.

 
 

 26 marca 2013 r. – Dyskusja na temat „Jajka”

 

Przez łamy „Gazety SGH” przetacza się dyskusja na temat lokalu „Jajko”, które po remoncie od roku akademickiego 2012/2013 działa w nowej formule. Głos zabierają pracownicy naukowi SGH. Jedni tęsknią za „starym” klubem profesorskim, inni chwalą nowy wystrój i nową otwartą „Jajka”. Jedno jest pewne, SGH zyskała atrakcyjny lokal, równiez otwarty dla studentów, wpisujący się w architekturę uczelni. ​​