Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Baza dydaktyczna i socjalna

 

​Podstawowe zaplecze naukowo-dydaktyczne Uczelni stanowi 5 budynków, w których znajduje się 10 auli wykładowych, mogących pomieścić łącznie 3 240 studentów, 2 duże sale po 85 miejsc każda, 81 mniejszych sal dydaktycznych o łącznej pojemności 3 250 słuchaczy oraz 12 laboratoriów komputerowych, w których mogą pracować jednocześnie 223 osoby. Ponadto szkoła posiada osobny budynek administracyjny, 2 domy studenckie, a także zabytkowy gmach mieszczący Bibliotekę.

W grudniu 2006 r. u zbiegu ulic Madalińskiego i alei Niepodległości został oddany do użytku najnowszy gmach naukowo-dydaktyczny, Budynek C. W gmachu tym może przebywać na zajęciach jednorazowo ponad 700 studentów.
 
W niedalekiej przyszłości uczelnia planuje również postawienie wielokondygnacyjnego budynku dydaktycznego na działce SGH przy ulicy Batorego, a więc w miejscu, w którym obecnie stoi parterowy budynek S.
 
Biblioteka SGH, jako specjalistyczna biblioteka naukowa, dysponuje największym w kraju księgozbiorem z zakresu szeroko pojętej problematyki społeczno-ekonomicznej. Zbiory Biblioteki liczą ponad milion woluminów. Liczba tytułów polskich i zagranicznych czasopism bieżących wynosi około 1000. Kilkadziesiąt tysięcy tytułów czasopism zagranicznych, z pełnym tekstem, dostępnych jest w komputerowych bazach danych.
 
Centrum Nauki Języków Obcych SGH dysponuje własną biblioteką i czytelnią, których zbiory obejmują słowniki, leksykony, prasę obcojęzyczną, podręczniki oraz skrypty. W chwili obecnej Biblioteka CNJO posiada blisko 5 500 woluminów z zakresu beletrystyki oraz 16 obcojęzycznych tytułów prasowych. Medioteka CNJO oferuje materiały audiowizualne do indywidualnej pracy studentów.
 
Uczelnia dysponuje własną bazą sportową, na którą składają się 3 sale gimnastyczne: jedna wyposażona w ściankę wspinaczkową, druga – w aparaturę nagłaśniającą wykorzystywaną w zajęciach aerobiku, trzecia przeznaczona do gry w siatkówkę i koszykówkę. Ponadto Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu prowadzi w gmachu G ośrodek kulturystyczny.
 
SGH oferuje studentom 724 miejsc w dwóch własnych domach studenckich. Są to: „Sabinki” oraz „Grosik”.
 
W akademiku „Sabinki” znajduje się stołówka, która może obsłużyć jednorazowo ok. 100 osób. W większości budynków uczelni zlokalizowane są punkty gastronomiczne – w gmachu G studenci mogą posilić się w klubie „Break Cafe”, w budynku A znajduje się bufet „Niespodzianka”, w gmachu Biblioteki można pożywić się w barze „Buffett”, a w budynku na ul. Wiśniowej – w bufecie „Osesek”. W październiku 2007 r. otwarto w budynku C lokal Gazeta Cafe.