Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
UCZELNIA SGH
Polska Grupa Emerytalna SGH – Polish Pension Group SGH : Polska Grupa Emerytalna | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Polska Grupa Emerytalna SGH – Polish Pension Group SGH
 

 POLSKA GRUPA EMERYTALNA SGH – POLISH PENSION GROUP SGH

 
​Polska Grupa Emerytalna SGH (Polish Pension Group SGH, PPG-SGH) jest inicjatywą osób zajmujących się problematyką emerytalną, rynku pracy oraz zabezpieczenia społecznego, z perspektywy mikro- i makroekonomicznej w SGH. Jej misją jest badanie systemów emerytalnych w szerokim kontekście celów społecznych i ekonomicznych metod ich realizacji, w szczególności tych związanych z rynkiem pracy i zabezpieczeniem społecznym, w perspektywie dłuższej niż kadencja polityczna. Metody działania: 
  • ​badania naukowe własne oraz realizowane we współpracy z ośrodkami naukowymi z całego świata;
  • publikowanie w renomowanych czasopismach naukowych polskich oraz międzynarodowych;
  • udział w dyskusji publicznej dotyczącej systemów emerytalnych, rynku pracy oraz polityki społecznej;
  • uczestniczenie w różnych formach edukacji publicznej w zakresie zabezpieczenia emerytalnego, rynku pracy oraz zabezpieczenia społecznego.
 

 Informacje

 

Konferencja „Edukacja Finansowa” - KEF 2017

zapraszamy do udziału w konferencji naukowej „Edukacja Finansowa”, która odbędzie się 28 września 2017 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

więcej

Monografia "Długoterminowe Oszczędzanie"

Monografia po konferencji "Długoterminowe Oszczędzanie" została już wydana. Na stronie PPG udostępniamy pełną wersję tej publikacji w formacie pdf, zachęcając Państwa do lektury.

więcej

dr Joanna Rutecka-Góra redaktorem naczelnym JoIN

Dr Joanna Rutecka-Góra została redaktorem naczelnym kwartalnika "ROZPRAWY UBEZPIECZENIOWE. Konsument na rynku usług finansowych" (Journal of Insurance, Financial Markets and Consumer Protection).

więcej

dr Rutecka-Góra otrzymała grant NCN

Dr Joanna Rutecka-Góra otrzymała grant NCN na badanie przejrzystości, zrozumiałości i efektywności indywidualnych produktów emerytalnych. Projekt reazlizowany będzie przez interdyscyplinarny zespół naukowców.

więcej

System emerytalny w kontekście finansów publicznych

Polish Pension Group przygotowała na zlecenie Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE) raport „System emerytalny w kontekście finansów publicznych”.

więcej

Zmiany regulacyjne a wysokość świadczeń emerytalnych

Polish Pension Group przygotowała na zlecenie Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE) raport „Jakie zmiany regulacyjne mogłyby wpłynąć na podniesienie poziomu przyszłych świadczeń emerytalnych?”.

więcej